O magnetoterapii

Magnetoterapia: Základná a prírodná energia

Magnetoterapia je fyzikálna terapia založená na aplikácii špecifických magnetických polí na ľudský organizmus, ktorá je určená na liečbu bolesti, zápalov a edémov. Klinické štúdie preukázali, že magnetoterapia môže byť účinná pri liečbe osteoporózy a hojení fraktúr, ako aj oprave a hojení mäkkých tkanív.

Fungovanie ASA magnetoterapie, založené na vedeckých zásadách pulzných magnetických polí ELF (extrémne nízka frekvencia 1 – 100 Hz), sa vyznačuje nízkou frekvenciou a nízkou intenzitou.

Jedna terapia, niekoľko aplikácií.

Magnetoterapia môže byť použitá, dokonca v automatickom režime, buď sama o sebe alebo v kombinácii s inými terapiami. Môže byť aplikovaná v mnohých oblastiach: fyzikálna terapia, reumatológia, športová medicína, ortopédia, traumatológia, geriatria.

Jednoduché použitie

Magnetoterapia bola objavená pre neinvazívnu liečbu muskulo-skeletálneho aparátu tak, aby pôsobila zároveň proti bolesti, edémom, kontrakciám a  zároveň zlepšila a zregenerovala kožné, svalové a kostné vlákna. Oblasť použitia je široká, pretože magnetické polia indukujú množstvo biologických efektov aj v hlboko vsadených vláknach.

  • Kostné a artikulačné patológie

Osteoporóza, fraktúry a artróza

  • Traumatológia

Kontrakcie, vytknutia, svalové napätie, pomliaždeniny a fraktúry

  • Bolestivé stavy

Bolesti hlavy, neuralgia

  • Kožné lézie

Popáleniny, vredy, rany

  • Zápalové stavy

Artritída, myozitída, tenditída, epikondylitída, bolesť v krížoch, syndróm adduktor