O HILTERAPII®

Bezkonkurenčná hilterapia ®

Hilterapia® je terapeutická technika založená na exkluzívnej vysoko intenzívnej laserovej emisii (HILT® = High Intensity Laser Therapy), ktorá pracuje úplne bezpečne a dokáže vytvoriť efektívny hĺbkový účinok. Terapia je na liečbu bolestivých patológií postihujúcich osteo-muskulárny kĺbový aparát, od povrchových až k úplne hlbokým postihnutiam.

Hilterapia® dosahuje veľmi vysoké špičkové výkony (1-3 kW) pomocou pulzného zdroja lasera Nd: YAG (1064 nm). Získaná vysoká intenzita (až 15 000 W / cm2), ktorú nedosahujú iné laserové technológie, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, vám umožňuje účinne liečiť aj hlboké chronické lézie.

Hilterapia® vďaka svojmu inovatívnemu, vysoko intenzívnemu laserovému pulzu, známemu tiež ako HILT®, ktorý je patentovaný a schválený U.S. FDA, môže dosiahnuť v krátkom čase a s dlhotrvajúcimi účinkami pre pacienta- biostimulačný, protizápalový a proti bolestivý účinok.

Hilterapia® je efektívna v odstraňovaní bolestivých symptómov a problémov v kĺbovej mobilite, umožňujúc okamžité začatie rehabilitačného programu, poskytujúc tak okamžitú úľavu pre pacienta.

Vďaka krátkej dobe trvania impulzu a jeho veľmi vysokej intenzite vytvára Hilterapia® okrem fotochemických a fototermálnych účinkov dôležitý fotomechanický efekt. To spúšťa celý rad biologických signálov, ktoré popri aktivácii lymfatickej drenáže a mikrocirkulácii podporujú procesy obnovy tkanív a hojenia.

Intenzívne, hlboko, bezpečne

  • Až 15,000 W/cm2: vysoká energia potrebná na stimuláciu hlboko uložených štruktúr
  • Veľké množstvo energie na dosiahnutie tkanív vo veľkej hĺbke
  • Absolútne bezpečná distribúcia žiarenia, ktorá predchádza termálnemu poškodeniu.

Jednoducho unikátna

Výsledkom talianskeho výskumu je impulz HILT® patentovaný v USA. Hilterapia® je pokročilé riešenie na svetovej scéne vedeckého výskumu na liečenie bolestivých patológií kĺbov, šliach, svalov a väzov.