PMT Qs magnet

Celotelová magnetoterapia

Magnet PMT Qs je ergonomické a ľahko použiteľné zariadenie pre magnetoterapiu, vybavené vozíkom, posteľou a inovatívnym dizajnom, určené na ošetrenie rôznych častí tela ako sú chrbtica, končatiny, boky a plecia, ktoré pacientovi počas liečby poskytujú maximálne pohodlie.

Magnetoterapeutické zariadenia QT PMT generujú pulzne magnetické polia pri extrémne nízkej frekvencii (ELF - Extrémne nízka frekvencia) a pri nízkej intenzite, ktoré sú schopné prechádzať telom a pôsobia na všetky tkanivá (svaly, kosti, nervy, epiteliál atď.). Terapia je pôsobiaca do hĺbky, je neinvazívna a nespôsobuje bolesť.

Magnet PMT Qs umožňujú aplikovať magnetické polia v rovnobežnom smere s pozdĺžnou osou tela pomocou solenoidov alebo kolmo na povrch, ktorý má byť ošetrený, použitím aplikátorov Flexa, vhodných, obzvlášť pre lokalizované ošetrenie vďaka ich flexibilite.

Dokúpením voliteľného príslušenstva je možné zostaviť rôzne konfigurácie, ktoré spájajú až 4 postele, z ktorých dve sú v automatickom režime posuvu valca.

Mám záujem
PMT nový spôsob v magnetoterapii

S automatizovanou verziou prístroja elektromechanický posuvný systém automaticky polohuje solenoid do oblasti, ktorá má byť liečená (5 pozícií). Solenoid sa vráti do počiatočnej polohy po skončení terapie.  Taktiež je možné nastaviť kontinuálne automatické skenovanie medzi dvoma ľubovoľnými pozíciami a dokonca nastaviť aj čas strávený nad ošetrovanou oblasťou.

 

TECHNICKÉ VLASTNOSTI

 • 3 úplne nezávislé kanály
 • 6 výstupov (2 pre každý kanál)
 • Prednastavené programy, ktoré môžu byť modifikované a zmeny uložené
 • Frekvencia od 0,5 do 100 Hz
 • Nastaviteľná intenzita magnetického poľa od 5 do 100%
 • Čas liečby od 1 do 99 minút s možnosťou pokračovania (neobmedzený čas)
 • Podsvietený LCD displej
 • Membránová klávesnica
 • Napájanie: 90-260V~ 50-60Hz 850 VA max

ALARMY A BEZPEČNOSTNÉ FUNKCIE

 • Začiatok terapie a koniec terapie je sprevádzaný akustickým signálom
 • Voľba jazyka
 • Signály a alarmy stavu zariadenia

ŠTANDARDNÉ PRÍSLUŠENSTVO

 • Vozík
 • Taška na prenášanie

ROZMERY A VÁHA

Generátor: 28 x 38 x 13 cm (Š x H x V) – 3 kg
Vozík – 63 x 54 x 85) cm – 17 kg
Aplikátor Flexa: 36 x 21 x 2 cm (Š x H x V) – 1,2 kg

Lehátko s automatizovaným posuvom solenoidu Ø 80 cm

Elektromechanický systém pre solenoid riadený mikroprocesorom
Rozmery a váha:
Solenoid: Ø 80 cm, h 40 cm; 25 kg
Lehátko: 188 x 50 x 72 cm; 55 kg

Voliteľné príslušenstvo

Prenosný solenoid Ø 30 cm
Rozmery a hmotnosť: hĺbka 22 cm – 6,5 kg
Prenosný solenoid Ø 50 cm
Rozmery a hmotnosť: hĺbka 35 cm – 11,5 kg

NAPÁJANIE

100 / 240V ± 10% 50/60 Hz 850VA max

APLIKAČNÉ METÓDY

Existujú dva spôsoby liečby pacientov pomocou magnetických polí:

1. Kontaktná alebo cielená terapia – s flexibilnými aplikátormi s vibráciami a malými solenoidmi pre závislé patológie. Kontaktná terapia je používaná v bolestivých lokalizovaných ochoreniach, keď dosahuje vynikajúce výsledky aj pri kontrole symptomatológie. Použiteľná pri vykrúteniach a traumách vo všeobecnosti. Terapia ovplyvňuje aj kontrolu bolesti a umožňuje pacientovi rýchlu rehabilitáciu.

2. Všeobecná alebo úplná terapia. Je vykonávaná použitím veľkých prenosných alebo posuvných solenoidov umiestnených na lehátku. Tento druh terapie je vykonávaný pre liečbu širších oblastí so všeobecne prospešnými efektmi pre celý organizmus.

Ďalšie výhody môžu byť získané použitím oboch terapeutických metód.

VÝBER LIEČEBNEJ METÓDY

Flexibilné aplikátory sú výborné riešenie na ošetrenie menších oblastí a hlavne kĺbov, ale môžu byť použité aj na liečbu väčších oblastí vďaka tvaru aplikátorov. Vytvárané perpendikulárne magnetické pole generuje pozdĺžne mikroprúdy. Veľké prenosné alebo posuvné solenoidy môžu byť použité manuálne alebo v automatizovanom móde na väčšie oblasti a pritom pôsobia na celý organizmus. Magnetické pole tvorené paralelnou dodávkou s perpendikulárnymi mikroprúdmi je vhodné pri úplnej liečbe časti tela a má analgetické, protiopuchové a protizápalové účinky.

Galéria

Referencie od Vás.

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o naše produkty, alebo máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať. Urobíme všetko, čo je v našich silách.