Ako sa dizajn mojej ordinácie bez problémov prispôsobí mojej profesii?

Usporiadanie fyzioterapeutickej ambulancie je dôležitejšie, ako si myslíte. Dobre zariadená ordinácia vám zaručí, že sa budete môcť každý deň tešiť zo svojej práce a vyžarovať na pacientov dôveru a profesionalitu.

Na farbe záleží

Ako si mám zariadiť svoju ordináciu, aby bola pre pacientov príjemná na návštevu? Dôležitú úlohu tu zohráva farba. Pri zariaďovaní miestnosti vašej ordinácie si budete musieť vybrať niektoré farby. Nielen pre ošetrovací stôl, ale aj pre nábytok, podlahu, steny a podobne. To, čo chcete, je profesionálny vzhľad, v ktorom sa pacienti cítia príjemne hneď po vstupe. To dosiahnete výberom neutrálnej palety farieb a jedného alebo dvoch výraznejších odtieňov. Dodržiavaním tejto farebnej palety pri výbere nábytku, podlahy, stien a doplnkov zabezpečíte, že vaša ordinácia bude predstavovať profesionálny celok, ktorý bude pre pacientov príjemný už pri vstupe.

Výber farebnej palety sa začína otázkou, akú atmosféru chcete vyžarovať. Aká atmosféra vám a vašim pacientom najviac vyhovuje?

Pokoj

Zvoľte si základnú farbu v neutrálnych tónoch, napríklad bielu a sivú. Zaujmite svoj interiér doplnením štýlovými odtieňmi pieskovej alebo teplej hnedej. Jasné farby sa do usporiadania ordinácie s pokojným vzhľadom nehodia. Na stôl je lepšie zvoliť odtieň, ktorý ladí so zvyškom interiéru, napríklad biely, sivý, béžový alebo hnedý. Táto tlmená farebná paleta nechá za seba hovoriť čistý dizajn. Ak namiesto čisto bielej zvolíte na steny teplejší odtieň bielej alebo pokojnejší odtieň sivej, dodáte svojej ordinácii atmosféru a predídete tomu, aby pôsobila príliš klinicky. Vďaka tomu budú vaši pacienti uvoľnenejší a budú sa vracať s dobrým pocitom.

Dôvera

Tmavomodrá farba vzbudzuje v pacientoch dôveru. Modrý ošetrovací stôl je správnou voľbou, ak chcete, aby vaša fyzioterapeutická prax pôsobila profesionálne a seriózne. K tmavomodrej sa hodia takmer všetky farby.

Komfort

Hnedé a krémové odtiene sa hodia do prostredia, v ktorom chcete vyžarovať pohodlie a eleganciu. Ak je napríklad vaša fyzioterapeutická ordinácia súčasťou wellness, dobrou voľbou sú teplé zemité tóny a použitie prírodných udržateľných materiálov, ako sú drevo a hliník. Ošetrovací stôl s čistým dizajnom a dreveným podstavcom dotvára ordináciu a zaručuje luxusný wellness zážitok.

Hľadám čistý dizajn

Moderný

Profesionálny vzhľad svojej ordinácie môžete dosiahnuť aj výraznejšími odtieňmi. Výberom výraznej farby sa ošetrovací stôl stane pútačom pozornosti vo vašej ordinácii. Napríklad svieža modrá, ružová alebo oranžová sú výrazné a moderné farby. Výberom modernej výraznej farby zapôsobíte na pacientov a odlíšite sa od ostatných lekárskych ordinácií. Moderná farba sa môže odraziť v štýle vášho domu a byť rozpoznateľnou značkou vašej praxe. Ak budete pri výbere farby dôslední v usporiadaní svojej ordinácie a v komunikácii, napríklad v e-mailovom podpise a logu, bude to na pacienta pôsobiť dôveryhodne a profesionálne.

Hľadám svieže farby

Čím začnete pri zariaďovaní svojej praxe?

Dôležitou súčasťou usporiadania je, samozrejme, ošetrovací stôl. Slušný ošetrovací stôl vydrží roky. Preto je dôležité, aby ste si vybrali stôl s nadčasovým dizajnom, ktorý vás neomrzí. Ošetrovací stôl Gymna je vždy navrhnutý tak, aby mal čistú formu a bol štýlovým stredobodom vašej ošetrovne po dlhé roky. Vedeli ste, že spoločnosť Gymna dokonca získala významné ocenenie Henry van de Velde za dizajn ošetrovacieho stola gymna.PRO? Je zrejmé, že dobrý dizajn a ergonomické a praktické jednoduché používanie môžu ísť dokonale dokopy.

Roky radosti z profesionálneho usporiadania vašej praxe

Pri zariaďovaní vašej fyzioterapeutickej ordinácie je dôležité pri každom výbere myslieť na požadovanú atmosféru. Dizajn a farba sú dva dôležité faktory, ktoré treba zohľadniť pri výbere terapeutického stola, zariadenia a nábytku. Ako bolo opísané vyššie, dobre zvolená farebná paleta môže veľa zmeniť na zážitku pacienta. V konečnom dôsledku sa vaša ordinácia točí okolo pacienta. Dobre premyslené usporiadanie môže zabezpečiť profesionálnejší vzhľad a spokojnejších pacientov, ktorí sa budú vracať. Je dôležité vnímať ordináciu ako celok a realizovať výber štýlu z hľadiska farieb a dizajnu v celej miestnosti: steny, podlahy, nábytok a vybavenie.

Ošetrovací stôl zohráva v usporiadaní ústrednú úlohu a pri kúpe nového stola je dobré zvoliť kvalitu s nadčasovým dizajnom, ktorý je odolný, a tak vydrží roky. Pokiaľ ide o farbu, mali by ste sa najprv rozhodnúť, ako chcete, aby ordinácia vyzerala, a až potom si rozvrhnúť miestnosť. Chcete ordináciu, ktorá vyžaruje pokoj, dôveru, pohodlie alebo modernosť? Spoločnosť Gymna má na výber širokú škálu farieb, aby stôl zodpovedal vašej praxi a vzhľadu, ktorý chcete. Ak potrebujete pomoc s rozložením svojej praxe, spoločnosť MEDATECH vám rada pomôže. Môžete nás kontaktovať a prediskutovať svoje plány týkajúce sa vašej praxe s našimi odborníkmi.

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o naše produkty, alebo máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať. Urobíme všetko, čo je v našich silách.